Výživa na vašom pracovisku?

Pravdepodobne veľmi málo času venujeme rozmýšľaniu v akom stave je výživa na vašom pracovisku alebo škole…

Ak si uvedomíme, že podstatnú časť dňa trávime v práci, tak téma “čo zjesť v práci” je značne dôležitá.

Nutrition-31

 

Nie len pracovné prostredie a kolegovia hrajú hlavnú úlohu, ale aj váš celodenný príjem živín na pracovisku a vaše stravovacie návyky.

Pre zamestnávateľa i zamestnanca, výživa a zdravie na pracovisku dôležité témy na prerokovanie – z pohľadu produktivity i motivácie. Energia získaná z vášho stravovania v práci ma dopad na váš výkon, koncentráciu, reakčné schopnosti, zlepšenie pamäti a schopnosti riešiť problémy. Ak si trochu len premyslíme a povenujeme sa svojmu jedálnemu lístku a návykom počas pracovného obeda, zlepšíme si náladu, eliminujeme stres aj únavu.

Pre veľké organizácie, ktorá zamestnávajú veľký počet zamestnancov môže obezita stáť značné náklady v podobe stratenej produktivity. Zlepšenie zdravia a pohody zamestnancov by mohlo mať na pracovisku výhodu pre firmy, pretože zdravší a šťastnejší pracovníci sú určite efektívnejší a produktívnejší. Nehovoriac o tom, že táto téma je obzvlášť dôležitá v dobe, ktorá očakáva pracovať dlhšie, s minimálnymi nákladmi a predlžovaním veku odchodu do dôchodku.

Ako často v práci zjete obed formou ” v jednej ruke jedlo a v druhej myš a zrak upnutý na monitor”? Jete 3x do týždňa to isté? Ako často ste si dali šalát? Prepáčte, končím  – práve som si vylial polievku na klávesnicu:)

Mojo Lieskovský
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s