Čo o vás prezradí jedlo v práci?

Čo o vás prezrádza stravovanie v práci?

Dalo by sa to nazvať aj food biznis umením, pretože vyhovieť niekoľko stovkám až tisíckam svojím kolegom bola a je vždy výzva, ale zároveň radosť povýšiť bežnú kantínu na “reštauráciu pre zamestnancov”…A čo vie o vás prezradiť štýl stravovania v práci?history eating

 Či sa nachádzate v špičkovej banke alebo výrobni skrutiek cieľ musí byť rovnaký – uspokojiť čo najviac stravníkov a povýšiť bežné jedenie a pitie aj do oddychovej zóny a zohľadniť potreby zamestnancov.

Či už je to banka alebo skrutky:) všetci sa vstupom do fronty s táckou v ruke zaujímavo menia. Reakcia často podobná ako z čias základnej školy, keď sme zborovo híkali a požadovali duplu alebo bolo všetko fúúúúj a bléééé.

Celkom slušne sa dá aj týmto spôsobom prečítať kultúra firmy – “viete, ktoré spoločnosti sú produktívne a ktoré nie.”

Tie produktívne  – často vo fronte stoja hĺbavé, zamyslené typy a ani nevedia či práve si nakladajú raňajky alebo už obed. V menej produktívnych firmách zase ste ľahko bombardovaný všemožnými inputmi a gastronomickými radami s rozsiahlym odborným výkladom:).(napr.či nebolo trošku veľa cesnaku v plackách alebo málo bazalky v peste).

Riadiť kantínu je príjemné, pretože veľmi výrazne vidíte ako ovplyvňuje barometer všeobecnej spokojnosti v zamestnaní – výzvou je vždy ponúknuť super obed hladným chalanom zo skladu (ideálne aby obed bol chutný a výdatný ako od mamy) a kolegyne z finančného aby nepribrali z raňajkových donuts ani gram. (prečo ich majú 3 na tanieri?:/)

A kto sú najväčší dobrodruhovia v stravovaní? Jednoznačne IT oddelenie – vyskúšajú všetko exotické a nové a navyše vždy nechajú vďačne vylízaný tanier a čistú tácku.

Reklamy

2 thoughts on “Čo o vás prezradí jedlo v práci?

  1. Jooooj, chlapec moj,
    kantina, to je boj!
    Pocit zadostucinenia mam vzdy, ked sa mi najvacsi kantinovi stazovatelia vratia zo sluzobky a zahlasia: klobuk dolu pred vami, to co tu mame, tak o tom sa kolegom v obchodaku “XY” moze akurattak snivat….

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s