O vlkovi s rozpáraným bruchom a bielej čiapočke (a.k.a. hospital story)

Žil raz jeden vlk v lese a jedného dňa musel kvôli bolestiam v bruchu navštíviť doktora Sovu. Ale ktorého? Plateného? Alebo si vlk zinkasuje svoje odvody?

Little-Red-Riding-Hood-me-001

Íha, máte slušne veľkú herniu a treba to určite operovať, zanalyzoval doktor a vlka čakali predoperačné vyšetrenia. A tak doktor Komár odobral vlkovi krv a iné tekutiny. O týždeň volá biela čiapočka, že výsledky nie sú v poriadku a nech sa rýchlo vlk dostaví…vraj cez telefón sa takéto veci nehovoria. Vystrašený vlk doklusal do údolia čiapočiek a sov, kde jedna z čiapočiek predviedla pekný live performance: „no, kde ste to chytil?“ Prosím? O čom hovoríte? No, viete...asi pol minúty ticha…máte zlé výsledky krvi pán Vlk. Dr. Sova: „bol ste v zahraničí s nejakou…ehm, ehm…ďaľšie ticho…myslíte kurvou?, nevydržal vlk. Prosím? Môžete mi rovno ako profíci povedať o čo tu ide? No, je tam hepatitída C a tá sa prenáša krvou a…ehm, ehm…myslíte semenom?, doplnil opäť vlk. Biela čiapočka sa z rozpakov premenila na červenú. No, pošleme vás ešte do iného údolia na krv. Vlk zdesený odklusal domov a nejako si nevedel vyskladať svoju možnosť získania záhadnej hepatitídy. Snáď v tom platenom inom údolí budú vedieť čiapočky komunikovať a nehanbiť sa pomenovať tú diabolskú tekutinu čo má každý vlk. Týždeň bol pre vlka veľmi desivý a chodil po lese akoby ho medveď v hore znova dorantal.

Týždeň prešiel a volali od plateného iného doktora Sovy, že to bol len reakčný test a laboratórna odchýlka. Výsledky sú negatívne a nech je vlk v kľude. Phuuu, ešte že tak…no operácia sa blíži.

Vlka v údolí chorôb a operácií prijali, ešte raz vyšetrili a pripravili na úkon. Dr. Sova všetko dopodrobna vysvetlil. Brucho vzhľadom k stavu muselo byť rozpárané na viac štichov ako je zvykom od polovníka. Večer po operácií sa vlkovi nahromadí mechúr no von akosi nejde. Prichádzajú dve mužské biele čiapočky menom Pali a Marika a s ladnými pohybmi musia vlka zacievkovať. Aaaaaaaaa, jačí vlk a garantuje, že to je neopakovateľný pocit, ale vyslovene…neopakovať už, prosím. Ráno sa procedúra opakuje…už ale smerom von. Aaaaaaaaaaaaaaaa…

Večer má vlk v znamení krutých bolestí…ani čo by ho medveď znova dorantal. Pýta si liek, čiapočka ho prinesie ale položí asi dva metre od postele…skôr sa čiapočka stresuje, prečo má vlk stoličku posunutú od stola a jedlo na nej…nuž aby dočiahol…ale biela čiapočka má hlavný leitmotiv vo vizite…a tá nesmie vidieť jedlo inde ako má byť. Nuž čo, vydržím bez dva metre vzdialeného lieku, povedal si vlk. Vizita prichádza, vypytuje sa, poučuje o liečbe a s úsmevom Dr. Sova podáva vzdialený liek.

Odstrihnite ma už prosím nech je konieeeeec…budí sa vlk v noci na desivý výkrik zo susednej izby, je to až hrôzostrašné, chudák kolega. Aj náš vlk má v rozpáranom bruchu bolesti, nespí, zúfa, takto si až bolesť nepredstavoval. Pozrie cez nefunkčnú žalúziu smerom von…práve tam priletel čierny vták, ťukol do okna ako keby na pozdrav a odletel. Alebo to bol anjel s čiernymi krídlami?! Možno symbolika…no vlk už do rána nezaspí. Odváži sa aspoň na záchod skúsiť či už črevá naskočili. Naskočili…ale inému vlkovi, ktorý zjavne nedobehol a netrafil. A tak si vlk pýta niečo na prdy…nemáme nič, pokrčte si laby a masírujte brucho, odpovedá službukonajúca razantná čiapočka.

Po troch dňoch vlk zjavne v lepšej forme odchádza…no nesmie sa moc naháňať cez les ani moc dvíhať svoje mláďatá. Doktori sa lúčia, podávajú ruky a biela čiapočka v pozadí presúva ubolenému kolegovi vlkovi pohár vody a kekse zo stoličky na dva metre vzdialený stôl…ide vizita, psssst.

Mojo Lieskovský

Pozn.autora: všetky postavičky sú vymyslené a nehľadajte ich prosím s deťmi v lese. Raz ich určite stretnete vo vašom okolí…😉

Reklamy

4 thoughts on “O vlkovi s rozpáraným bruchom a bielej čiapočke (a.k.a. hospital story)

  1. Při čtení Tvého příběhu se mi vybavili podobné situace a pocity s operacemi, které jsem absolvovala. Děkuji – pokud možno nikdy více. Má to však i světlou stránku – člověk si uvědomí, co je v životě důležité – jíst, spát, čurat, kakat, cítit se dobře a mít kolem sebe
    dobré lidi.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s