Zabudnite na kanceláriu…pracujte z kaviarne.

Predstavte si svoje pokojné pracovné miesto (priestor) v kaviarni. V okolí minimum rušivých pracovníkov – ale maximum na to, aby vám zabezpečili pracovné podmienky. Väčšinou sú to nezávislí novinári búšiaci do laptopov alebo rôzni živnostníci. Páči sa vám popri práci mať pustený váš obľúbený hudobný playlist? Káva je vynikajúca, je tu veľa jedla na výber…to vyzerá dobre, nie?:). A čo je ešte lepšie?

Nemusíte vôbec riešiť svoj vlastný priestor, príp. budovu alebo nevyhovujúce zdieľanie nepoužiteľných kancelárií z minulého storočia. Len nájomné priamo kaviarni. Nájomné je v podstate cena za veci, ktoré zjete a vypijete. Zaplatíte mesačnú alebo týždennú taxu a priestor s technickým zabezpečením je váš. To znie dobre, nie?  Pohodlné, ale sústredíte sa? Je to trend a vo svete už nejaké to obdobie “freelancer” kaviarne alebo “kancelárie” vznikajú. Ale čo keď vo svojom okolí nič také nemáte k dispozícii? Knižnice? Tam zase vám nedovolia len tak trúsiť do kníh a piť nad drahými encyklopédiami:) Toto je skôr o kaviarňach, ktorej majiteľ aj investuje do pridaných hodnôt ako napr. wi-fi, pohodlné stoly a stoličky, dostupnosť zdieľanej tlačiarne a pod.  Ak také nič nemáte v okolí skúste začať využívať kľudnejšie hodiny v kaviarňach, kedy nemajú nátresk a nedalo by sa sústrediť. Tak, sťahujete sa do kaviarne? Iste, aj tam vás to o chvíľu omrzí a to je práve tá vyhoda zmeny prostredia.

Stereotypné prostredie vás pomaly zabíja, znižuje produktivitu a možno aj spúšťa ponorku s kolegami alebo sa cítite osamelý a zavretý doma len s mačkou:/. Takýto “switch” do iného priestoru podľa skúseností už takto zabehnutých freelancerov veľmi dobre funguje, podporuje koncentráciu, pracovnú sebadisciplínu a takisto rieši u samostatne pracujúcich problém, kam prípadne zobrať na rokovanie obchodných partnerov.

Otestovali ste už svoj “café office” vo svojom okolí? Dajte určite vedieť…:).

mojo:L
 
Viac o trendoch: https://mojmirlieskovsky.wordpress.com/tag/stravovacie-trendy/
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s