Postavte bicie medzi zvony…

Postavte svetoznámeho producenta, zakladateľa ambientu a zvukového inžiniera Briana Ena “s bicími medzi zvony” a dostanete album, ktorý opäť spevní základy hudobnej scény a umenia vôbec…

Je tu nový album Briana Ena “Drums Between The Bells” plný širokospektrálnych zvukov, elektronika poprepletaná inými štýlmi a ťažko definovanou no zaujímavou atmosférou. Eno sa vďaka spoločným témam spojil s básnikom Rickom Hollandom a takmer po 10 rokoch sa ich spolupráca zhmotnila do tohto diela. Ďaľší rozmer nahrávky dodali prizvaní umelci ako Grazyna Goworek, Caroline Wildi, Laura Spagnuolo, Nick Robertson, Anastasia Afonina a ďaľší. Je to taký “abstraktný koncept” kde si je Eno dobre vedomý, čo chce povedať a ktorý je mu tak blízky – no zároveň máte pocit, že tie skladby sú nezahrateľné. Skladby sa začínajú s motívom, ktorý nedožije konca skladby:)…

Úvodná Bless This Space je akoby vystrihnutá s Enových albumov Another Green World alebo Another Day On Earth – ale so súčasným dátumom.

Singlová Glitch s kraftwerkovským hlasom vám určite poteší uši – vždy mám pocit že Eno drží ihlu a ryje do platne:), čoho výsledkom je znamenitá skladba.

Pomalá Pour It Out vás emočne rozhodí a zrejme si preberiete vďaka emócii z hudby svoje hodnoty…

Seedpods vyniká farbou hlasu a gradujúcou melódiou.

Vrcholom je tvrdá, pulzujúca a plná energie nástrojov či hlasov Sounds Alien – a ja mám naozaj obavy či “alieni” neboli práve súčasťou štúdia tieto 3 minúty. Ostatné skladby nemá význam detailne popisovať – tu už je potrebné nasadiť kvalitné slúchadlá a nechať sa uniesť…:)

Album vyšiel pod labelom Warp vo všetkých fyz. formátoch.

mojo:L

Reklamy

2 thoughts on “Postavte bicie medzi zvony…

  1. Spätné upozornenie: Put drums between bells… « |DECK|
  2. Spätné upozornenie: Teror zvuku « LOUD|site

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s